Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 164 komentarze

Teresa Garland

Prezydentka - Państwo i prawo powinno służyć człowiekowi i jego dobru a polityka powinna być rozsądną troską o dobro wspólne. Egzekwowanie w Polsce sprawiedliwości i poszanowanie Naturalnych Praw Człowieka Polacy muszą sobie dopiero wywalczyć.

REZOLUCJA TRS w sprawie wrogich działań KE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

REZOLUCJA nr 1 w sprawie wrogich działań Komisji Europejskiej przeciwko Polsce

 

https://tymczasowaradastanu2019.wordpress.com/2020/07/17/rezolucja-nr-1-w-sprawie-wrogich-dzialan-komisji-europejskiej-przeciwko-polsce/

 

Polska dnia 17 VII 2020r.

REZOLUCJA nr 1   

w sprawie wrogich działań Komisji Europejskiej przeciwko Polsce

 

Informacja przekazana przez Patryka Jakiego* nie pozostawia wątpliwości co do celów działań Komisji Europejskiej przeciwko Polsce w związku z procedurą art.7 wobec Polski.

 

W związku z planami zniszczenia państwa polskiego przez Komisję Europejską która omija legalne władze i unitarność państwa polskiego z jego kompetencjami, wzywamy do natychmiastowego POLEXITU.

 

Komisja Europejska która sama sobie według dowolnego klucza zamierza sobie szukać partnerów politycznych dla zniszczenia polskiej państwowości, wznieca bunt przeciwko Polsce tak jak caryca Katarzyna uczyniła to przy wykorzystaniu Konfederacji Targowickiej.

Nie jesteśmy szaleńcami którzy zamierzają powtarzać błędy z przeszłości i dlatego wzywamy również do wprowadzenia kary śmierci dla każdego środowiska które podejmie współpracę z Komisją Europejską, w celu zniszczenia unitarności naszego państwa i kompetencji jego władz.

 

Jednocześnie wzywamy dowódców Armii Polskiej do czujności, aby Wojsko Polskie natychmiast reagowało wszędzie tam gdzie uzurpatorzy zaczną realizować własną politykę z czynnikami brukselskimi z pominięciem właściwych władz polskich odpowiedzialnych za unitarność i suwerenność państwa polskiego.

 

Ręka podniesiona na Polskę musi być ukarana. Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy!


Teresa Garland,

Tel. 697357009

Prezydent Tymczasowej Rady Stanu Narodu Polskiego Społecznego Komitetu Konstytucyjnego

https://tymczasowaradastanu2019.wordpress.com/

 

*Inforrmacja przekazana przez Patryka Jakiego – źródło: Facebook 17 VII 2020r.:

„Veto o muerte!

Rozpoczyna się właśnie kluczowy dla przyszłości Polski szczyt europejski. Elity UE próbują powiązać budżet z praworządnością, co oznacza całkowitą zmianę ustrojową w UE. Zmianę idącą dużo dalej niż zmiana z „Nicei” na „Lizbonę”. Obecna zmiana jest dużo gorsza, ponieważ oznacza obezwładnienie Polski we wszystkich obszarach będących egzemplifikacją jej suwerenności. Traktat Lizboński ma jeszcze jakieś ramy blokujące napaść instytucji UE na naszą podmiotowość. Wskazuje obszary wyłączne, dzielone i te, które zostają w gestii państwa członkowskiego. Zaznacza gdzie swobodnie mogą poruszać się instytucje unijne, a gdzie ostatnie słowo ma tylko rząd Polski wybierany w demokratycznych wyborach (choć niestety i tu coraz mocniej instytucje UE naciągają zasady).

Nowa zmiana ustrojowa tzn. powiązanie wypłaty środków z praworządnością niszczy te zasady i ustala nowe bez zmiany traktatów. Dlaczego? Kluczowa jest tu definicja „praworządności” przyjęta we wczorajszym raporcie PE dot. procedury z art. 7 wobec Polski. Według tej definicji łamaniem praworządności w Polsce jest np:

- jakakolwiek zmiana w wymiarze sprawiedliwości w stosunku do stanu zastanego w 2015 r.

- Brak „edukacji seksualnej” i polityki wobec „gender i LGBT” w oświacie wg. definicji PE

- Przyjęcie lokalnych „kart rodziny” (!) w polskich samorządach

- Brak zgody na obronę dobrego imienia Polski(instrumenty cywilne będące prawem każdego w państwie demokratycznym im przeszkadzają!)

- Brak przyjęcia uchodźców

- Brak zgody na aborcję bez żadnych ograniczeń

- Brak finansowania z budżetu państwa wszystkich organizacji lewackich wskazanych przez PE

- Istnienie telewizji publicznej w wersji innej niż chce PE etc...

Jednym słowem, możliwość kształtowania polityki własnego państwa przez Polaków poprzez wybierany przez siebie rząd w takich obszarach jak: edukacja, wymiar sprawiedliwości, bezpieczeństwo, redystrybucja środków, kształtowanie rynku medialnego czy wolność, jako wartość wyrażająca wolę państwa - zostanie ograniczona nowym mechanizmem schowanym pod ładną nazwą „praworządności” . Wszystkie wymienione wyżej przymioty to fundamenty suwerennego państwa. A ponieważ, niestety, przez rynek medialny w Polsce promujący „pedagogikę wstydu”, jak ktoś mówi o „ograniczaniu suwerenności państwa” od razu jest kojarzony z „nacjonalistą”, bądź co najmniej z osobą, która „przesadza” i „nie rozumie świata”, to muszę sięgnąć do klasyków. Czym jest państwo i jakie są przymioty jego suwerenności?

„Thomas Hobbes mówił o suwerenności jako o „duszy państwa”. Pogląd ten zachował aktualność do dziś. Współczesny niemiecki filozof prawa i polityki Martin Kriele wyraził opinię, iż wszystkie podstawowe pojęcia polityki państwa oraz prawa konstytucyjnego sprowadzają się w zasadzie do dwóch podstawowych i poniekąd opozycyjnych pojęć: suwerenności oraz legitymizacji”1 .

Państwo jest organizacją suwerenną, czyli samodzielną i niezależną. Podstawowym przymiotem będącym stemplem potwierdzającym, że państwo jest suwerenne, jest jego zdolność do prowadzenia samodzielnej polityki międzynarodowej oraz kształtowania norm i prawa, szczególnie w takich obszarach jak: bezpieczeństwo, wymiar sprawiedliwości, edukacja, podatki, redystrybucja środków etc. I właśnie wszystkie te przymioty znalazły się w nowej definicji „praworządności”.

W związku z powyższym uważam, że nie ma takich pieniędzy, które może nam proponować niemiecka prezydencja na rozpoczynającym się szczycie, za zgodę na związanie „sznurkiem praworządności” polskiej suwerenności. 700 mld czy 70 bilionów? Żadnych srebrników. Tym bardziej, że co z tego, że najpierw otrzymamy 700 mld, a potem pod byle pretekstem (ponieważ np. nie ma takiej edukacji jak chce UE), będzie je można nam odebrać.

Na stole leżą trzy powiązane ze sobą dokumenty: MMF - czyli wieloletnie ramy finansowe (gdzie jest powiązanie budżetu z praworządnością), rozporządzenie ws. powiązania funduszy z praworządnością oraz raport PE z procedury z art.7 wobec Polski. W przypadku pierwszego dokumentu, Polska dysponuje prawem veta. W przypadku drugiego i trzeciego - już nie. W związku z powyższym, nasze stanowisko powinno być jasne. Veto do MMF dopóki 2 pozostałe dokumenty nie zostaną zamknięte. Inaczej, nawet jeśli z MFF uda nam się wyrzucić „praworządność”, a Niemcy uzyskają naszą zgodę w procedurze jednomyślności, to kilka miesięcy później, będą mogli już bez naszego udziału tzw. „kwalifikowaną większością” przegłosować drugie rozporządzenie i osiągnąć swój cel.

W związku z powyższym Veto o muerte! Veto albo śmierć! Za każdym razem, kiedy pojawia się mechanizm „praworządności” - veto. Nie ma takich środków, za które Polska mogłaby dać związać sobie ręce w kształtowaniu samodzielnej polityki.

Przypisy:

1. http://czasopisma.isppan.waw.pl/index.php/c/article/download/425/322

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Ja nieśmiało w kwestii formalnej.
  Jeżeli Polska jest państwem UNITARNYM i niezależnym, to żadne działania Komisji Europejskiej Polski nie dotyczą.

  W związku z tym, to zdanie jest wewnątrz sprzeczne.
  "W związku z planami zniszczenia państwa polskiego przez Komisję Europejską która omija legalne władze i unitarność państwa polskiego z jego kompetencjami, wzywamy do natychmiastowego POLEXITU."

  Albo państwo jest unitarne, czyli jest niezależne pod każdym względem, albo państwo pozostaje w jakimś związku międzynarodowym, nie jest unitarne i potrzebny jest POLEXIT.

  PS. Co takiego niszczącego Komisja Europejska zamierza zrobić, że to zniszczy państwo polskie?
 • Do @Anna-PK 01:51:48
  Piszesz pani ! [ PS. Co takiego niszczącego Komisja Europejska zamierza zrobić, że to zniszczy państwo polskie? ]

  Pani @Anno-PK ! pani nie rozumie co to jest TOŻSAMOŚĆ Narodu ? co to jest KULTURA Narodu ?

  Jak podejrzewam jest pani pochodzenia żydowskiego ! a jako żydówka jest pani bezpaństwowcem , kosmopolitką ! która nie rozumie co to jest TOŻSAMOŚĆ NARODOWA ! i dlatego nawołuję by Polska i Europa Deportowała WSZYSTKICH żydów do Izraela ! bo po to wam społeczność międzynarodowa utworzyła państwo Izrael byście WSZYSCY tam zamieszkali !

  Polacy i Europejczycy ! Europa bez żydów to Europa bezpieczna bogata
  bez wszelkiego zła wariactwa szaleństwa które to Europie narzucają żydzi [ ostatnio szaleństwo świrusa ]

  Rządy żydów to WARIACTWO ! To NIENORMALNOŚĆ !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Autor
  Jak dla mnie to tylko porównanie do czasów sytuacji przed I rozbiorem jest w miarę trafione, reszta nie za bardzo. Szukanie wszędzie winy tylko nie u siebie. Wtedy rzeczywiście tak jak teraz starły się dwie europejskie siły w celu zdominowania upadającego mocarstwa. A w Polsce tak jak teraz nie mogli się zdecydować z którą siłą się pokochać. Z jednej strony Katarzyna i wschodni styl rządów i prawosławie jako dominująca religia. Z drugiej Habsburgowie i zachodni styl ale też nie pod rączkę z KK. Tak się wahaliśmy, tak kłóciliśmy która opcja będzie bardziej patriotyczna i pro polska że nas wreszcie pogodzili. Teraz jest podobnie. Jedni forsują całkowitą wasalizację wobec USA drudzy integrację z UE (a właściwie z Niemcami bo nie trzeba być jasnowidzem żeby wiedzieć że oni będą dominować) . Wiele krajów Europy ma dość ciągłej dominacji USA i stara się zrzucić te wszystkie zależności. Polskie włażenie w tyłek USA, torpedowanie projektów europejskich w imię interesów USA zaczyna drażnić szczególnie Niemców i Francję. Więc w ramach wspólnoty europejskiej próbują dać nam po łapkach. I tu dochodzimy do sedna sprawy, czego my właściwie chcemy ? Jak naród np. w drodze referendum tego nie określi to skończymy tak jak w tamtych czasach. Siłą nas nie podzielą , sami się rozpadniemy, bo zachód Polski nie zgodzi się na zerwanie z UE i przekształcenie się w bazę USA. Na wschód od Wisły będzie takie Kosowo nr 2. Najlogiczniej to by było w Polsce ustalić którą opcję wybrać i tego się trzymać, na dwóch koniach naraz nie da się jeździć.
 • @marek500 07:38:08 Fajny komentarz. Jako znawca (z wieloletniej autopsji) i UE i USA
  popieram opcję "niemiecką". W końcu "bliższa koszula ciała" niż "nylonowy parasol" za Oceanem. (Skądinąd i te me koszule i ten parasol zapewne zostały wyprodukowane w Chinach Ludowych.)
 • Do @marek500 07:38:08
  Też tak samo myślę jak pan [ Jak naród np. w drodze referendum tego nie określi to skończymy tak jak w tamtych czasach. ]

  Dokładnie ! to Naród powinien określić w którym kierunku mamy iść !
  ale najpierw PEŁNA SWOBODA DO SWOBODNEJ DYSKUSJI W TV !

  Na pewno nie może się skończyć jak z TRAKTATEM LIZBOŃSKIM !
  gdzie żydzi w sejmie ponad Narodem Polskim podpisali haniebny traktat nie mając umocowania w referendum Narodowym .

  okupacja żydowska Polski trwa !

  policja i NATO są gwarantem okupantów żydowskich . 100 tys zbrojnego ramienia policyjnego plus 5 tys wojsk okupacyjnych NATO ! to gwarant że żadne referendum w Polsce po okupacją żydowską się NIE ODBĘDZIE


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 07:30:35
  No właśnie, ja też jestem b. ciekawa jakim to sposobem UE miałaby RP "zniszczyć"? Natomiast podejrzewam, że Pan(i) nie rozumie zasad logiki formalnej, do której Pani Anna -PK się odwołuje. UE kombinuje po prostu, pod jakim pretekstem dać Polsce najmniejszy z możliwych kredyt na "walkę z koronawirusem". Dobrze kombinuje. Im mniejszy kredyt PiS-dudni wyszarpią i rozgrabią, tym mniej nasze wnuki a może i prawnuki będą miały do spłacania. Odnośnie praworządności, zgadzam się, że PiS-dudni powiesili ją na kołku, zastępując sędziów względnie niezależnych sędziami z PiS-dudnego nadania a Polacy muszą pielgrzymować po sprawiedliwość do Strasburga - Trybunału Praw Człowieka i Luksemburga Trybunału Sprawiedliwości.
 • @marek500 07:38:08
  Święte słowa. Niestety, Autorka od dawna tkwi w rzeczywistości alternatywnej i uroiła sobie, że toną papieru i żydofobią coś zwojuje. Widzę, że "ele" to drugi nawiedzony.
 • @ele 13:09:42
  Nie przypominam sobie, aby przed przystąpieniem do UE naród zorganizował sobie jakieś referendum. Myśli Pan, że tym razem, pouczony przez Pana - co powinien, wysmaży wreszcie to referendum a rząd pokornie wydrukuje kartki z pytaniami? Faktycznie, to rząd zorganizował w 2003 r . referendum w sprawie przystąpienia Polski do UE. Frekwencja wyniosła 58,85% (referendum ważne i wiążące). Za akcesją opowiedziało się 77,45% głosujących, przeciwko było 22,55% z nich. Przypominam również, że w referendum z 2015 r.społeczeństwo w ilości 82,63% wyraziło sprzeciw wobec finansowania partii politycznych z budżetu państwa a rząd i tak zrobił swoje.
 • @ele 07:30:35 Wszyscy żydzi są w Polsce.
  Resztę Europy opanowali już muzułmanie.
 • @Anna-PK 19:03:24
  Ha, ha, ha, swoją ścieżką jak pp. Garland i Ele odróżnią chociaż żydów polskich od nieżydów polskich? O żydach włoskich i izraelskich już nie wspominając.
 • Do @viridiana 17:44:10
  Pisze pani ! [ Nie przypominam sobie, aby przed przystąpieniem do UE naród zorganizował sobie jakieś referendum ]

  Pisze pani bardzo eufemistycznie ! naród to kto ? żydzi którym Jaruzelski sprzedał Polskę czy naród to Polacy Słowianie ? kogo pani ma na myśli ?

  Od 1989 r Polska nie jest WOLNA ! jest protektoratem żydowskiej mafii światowej ! i dlatego nikt Polaków nie pytał
  1. czy Polska ma być krajem NEUTRALNYM ?
  2. czy Polska ma być w NATO ?
  3. czy Polska ma podpisać zmianę formuły UE [ Traktat Lizboński ] który pobawił Polskę praktycznie Niepodległości ,gdy wstępowaliśmy do UE Narodów !

  Nie pani virdiana ! na te wszystkie pytania żydzi sami decydowali nie mając Umocowania w referendum narodowym . [1-2 % mniejszość żydowska decydowała za 98 % Polaków !!! ] To Okupacja !

  45 lat mieliśmy PZPR która Naród nie brała pod uwagę robili co chcieli nie pytając Narodu o nic ! i nastała Demokracja i co ? no co ?
  znowu mamy mniejszość narodową żydowską w Polsce która nie pyta Polaków o nic ! sami podpisując ponad głowami Polaków traktując Polaków jak bydło ! no bo czy bydło ma głos ? tylko żydzi w Polsce mają głos !! reszta jest trzymana hordami [ 100 tys policji ]za mordę gaz bicie strzelanie mordowanie to dzisiejszy obraz w Polsce pod rządami żydów !

  Referendum w sprawie przystąpienia do EU było 2 dniowe ! czyli możliwość fałszerstw znakomita !!! [ prawo mówi że 1 dniowe ]

  Przed referendum byliśmy zakłamywani przez żydowskie mas-media i żydów którzy kłamali w żywe oczy
  1. były jakieś zapytania dlaczego tak dużo kolorowych nierobów w EU i czy nie będziemy musieli przyjmować ich . odpowiedz do dziś pamiętam
  że kolorowi są w krajach gdzie były kolonie a jak dziś wiemy było to KŁAMSTWO żydowskie ! na chama EU zmusza Polskę i inne kraje na MASOWE przyjmowanie dziczy z Afryki i Azji

  PRECZ z żydowska UE ! UNIA SŁOWIAN TO JEST JEDYNY KIERUNEK DLA POLSKI BY POLSKA ZACHOWAŁA SWOJĄ SŁOWIAŃSKĄ TOŻSAMOŚĆ SWOJĄ SŁOWIAŃSKĄ KULTURĘ !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 21:59:03
  Bardzo dobrze powiedziane i tego się trzymajmy. Ja już nie czytam żadnej Anny PK,Krzysztofa Jaw, puuga ,itp, bo po co ? Jak to są zwykli szabesgoje, na usługach mafii żydowskiej, by siać ferment.
 • @Autor
  Salute 5*
 • @ele 21:59:03
  A Pan to kto, malutkie, naiwne dziecko żeby dać się nabrać na prymitywne kłamstwa? Każdy polityk, niezależnie od tego czy słowiański czy żydowski, to zakłamana k...któremu nikt mający choć odrobinę zdrowego rozsądku wierzyć i ufać nie powinien. Wiara w cudze kłamstwa nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Zmierzam do tego, że oddolnie żaden naród nie jest w stanie zorganizować sobie referendum. Zawsze musi to robić władza a one są takie, jakie sami Polacy wybrali. W dzisiejszej rzeczywistości politycznej unia słowiańska, wypędzenie żydów z Polski i Europy to mrzonki chorego umysłu. Jeśli się mylę, to proszę powiedzieć, czy udało się Panu chociaż jednego żyda z Polski wypędzić czy też tylko tak Pan pokrzykuje, tym krzykiem obniżając własne frustracje czekając, aż inni to zrobią za Pana? Żaden żyd Pańskiego krzyku się nie zlęknie, bo krzyk zawsze jest dowodem bezsilności. Czy mylę się przypuszczając, że tylko na Neonie a nie na ulicy Pan sobie na ten krzyk pozwala? Ma Pan świadomość, że daje on tyle, co walenie grochem o ścianę? Zauważę jeszcze, że tożsamością i kulturą żołądka Pan nie napełni. Zresztą nikt Panu nie broni mieć swiadomość swojej polskości i czytać książki polskich autorów. Ale musi Pan jeszcze pieniądze u żyda zarobić. Wypędzając żydów z Polski wypędzi Pan swoje miejsce pracy, swoją rentę lub emeryturę. Wbije Pan zęby w ścianę. Realia polityczne są takie, że teraz to żydzi mogą mogą Pana wypędzić z własnego domu i czytając Pana i Pani "Prezydentki" brednie, wyją ze śmiechu . Więc po co tak się ośmieszać, wzdychać do referendum i marzyć o uwłaszczeniu się na żydowskich pieniądzach?
 • @ele 07:34:56
  Brakuje Panu kultury, aby to samo powiedzieć bez obrażania Autora bloga, żydzi Panu zabraniają kulturalnej polemiki na argumenty, zamiast na inwektywy ad persona? No i kasowanie cudzych postów chyba na Neonie wchodzi w skład uprawnień właścicieli blogów. Dyskutuj Pan więc na ten temat z Adminami zamiast znieważać osobę, która tylko ze swoich praw korzysta.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930